Byle do wiosny!

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów organizowanych na Gajowicach w listopadzie i grudniu 2017r. pt. „Byle do wiosny! Razem raźniej w zimowy czas”. Pomysł narodził się w głowach sąsiadek z Gajowic, które od kilku sezonów dbają o najbliższą przestrzeń poprzez sadzenie drzew i kwiatów.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/168144027106175/

Opis:
W podwórkach między ul. Stalowowolską i ul. Tarnobrzeską odbędą się warsztaty ogrodnicze połączone z lekcją przyrody. W weekend 18-19 listopada dzieci wraz z dorosłymi posadzą na trawnikach m.in. cebulki krokusów i tulipanów oraz sadzonki winobluszczy, które zakryją szpecące osłony śmietnikowe. Dzięki pracy wykonanej jesienią, na wiosnę będzie można cieszyć oko spektakularnym efektem.

Z kolei na 24 i 26 listopada 2017r. zaplanowano warsztaty z entomologiem oraz ornitologiem. Dzieci poznają owady, które można spotkać na podwórkach oraz rodzaje schronień jakie można dla nich zbudować. Ponieważ w okolicy rosną chore kasztanowce, dzieci dowiedzą się jak można je chronić przed zjadającym szrotówkiem kasztanowiaczkiem. Na spotkaniu z ornitologiem przedstawione zostaną gatunki ptaków, które zostają w mieście na zimę oraz sposoby pomocy ptakom w tym czasie. Ostatni weekend (2-3 grudnia) to warsztaty stolarskie, na których zbudowane zostaną budki lęgowe oraz hotele dla owadów.

Projekt „Byle do wiosny… Razem raźniej w zimowy czas” dofinansowany jest w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału!